Antalya / in Antalya

Doğal Güzellikler ile çevrelenmiş Antalya, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Palmiyelerle sıralanmış bulvarları, uluslararası ödül sahibi marinası, mavi bayraklı plajları, geleneksel mimarisi,dar sokakları ve şehir surları etrafındaki ahşap evleriyle Antalya tarihinin izlerini günümüze kadar getiren ‘’kaleiçi’’ kent merkezi ,arkeolojik kalıntıları, muhteşem restaurantları ile Antalya Türkiye'nin en önemli Turizm Merkezlerinden biridir.

Antalya golf turizmi,okçuluk,tenis,kayak (‘Saklıkent’ kayak merkezi Antalya şehir merkezinin 50 km kuzeybatısında yer alır),doğa yürüyüşü,hentbol,plaj voleybolu, avcılık, kongre turizmi ve ayrıca Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali , Uluslarası Piyano festivali gibi bir çok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Surrounded by the natural beauties, Antalya is one of the most important tourism centers in Turkey. Its nature, boulevards with palm trees, international award winning marina, Blue Flag beaches, archaeological ruins, great restaurants and a lively nightlife and its traditional architecture the picturesque old city of Kaleiçi, with its narrow winding streets and wooden houses about the ancient city walls, Antalya is a very important tourism destination in Turkey.

There are numerous tourism branches in Antalya, like golf tourism ,archery,tennis,skiing (Saklıkent Ski center which is located 50 kms to the northwest of Antalya city center),trekking, handball, Beach Volley, hunting tourism, congress tourism, also hosts many cultural and artistic events such as Aspendos International Opera and Ballet Festival, International Piano Festivals and so on.

Top